Vysoušení vyvrtanými otvory

Odvlhčení podlah vyvrtanými otvory

Technologie vrtáním podlah je mírně destruktivní, avšak velmi účinná. Po ověření všech možností a jejich efektivity volíme otvory o průměru 50mm, které zaručují kvalitní prostup vzduchu. Tyto otvory mohou být následně po vysušení snadno zapraveny.

Tuto technologii používáme tam, kde došlo k masivnímu zaplavení shora a musí být odstraněny podlahové krytiny, tam kde není podlahové topení a  u velkých ploch ( haly všeho druhu ). Rozvody vzduchu jsou zajištěny příslušnými hadicemi a tlakovými turbinami. Je důležité optimální rozložení jak vstupů, tak výstupů vzduchu. Při vysoušení využíváme obvykle kombinaci tlačení a sání vzduchu vždy dle možností v kombinaci. Toto výrazně urychlí proces vysoušení a je výrazně spolehlivější než pouze sání či vhánění vzduchu. Ve většině případů je tento proces třeba doplnit vhodným množství odvlhčovačů vzduchu.

vysoušení pomocí vrtaných otvorůvysoušení velké plochy podlahy, anhydrit

Následující schéma naznačuje průběh vysoušení podlahy vyvrtanými otvory. Průběh je postupný a nelze přímo v tomto případě zaručit 100% účinnost. U vysoušení vrtáním je potřeba kombinovat otvory pro sání a pro tlačení vzduchu, tak se průběh vzduchu optimalizuje a výsledky jsou pak vynikající. Znamená to však použití alespoň dvou turbin. Prvé schéma znázorňuje vysoušení vháněním vzduchu a na druhém je znázorněno vysoušení podtlakem.

vysoušení podlahy vrtanými otvory www.vysousece.euvysoušení podlahy vrtáním a podtlakem.  www.vysousece.eu

Doporučujeme

... z vlastní zkušenosti
Plošiny Knofl Autoservis Štrobl
Instalace Charvát Skiareal Pernink

Kontakt

Adresa
V Lužánkách 268/8
301 00 Plzeň

Telefon
+420 605 247 343